Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... asistenta juridica gratuita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

asistenta juridica gratuita

unde trebuie sa ma adresez pentru a cere avocat din oficiu sau asistenta juridica gratuita pt un proces.mentionez ca am un salariu de 530 de ron si locuiesc in chirie cu fiul meu.(suntem din judetul neamt dar procesul se va tine la judecatoria roman)
va multumesc
OUG nr. 51/2008, ordonanta de urgenta privind ajutorul public judiciar in materie civila
[ link extern ]
Cererea de acordare a ajutorului public judiciar se adreseaza instantei competente pentru solutionarea cauzei in care se solicita ajutorul.
sa va adresati judecatoriei Roman.