Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

paternitate

si daca mama nu dispune de fondurile necesare iar TATAL are lipsa de bun simt si omenie sa nu il mai recunoasca dupa ce l-a dorit si conceput, ce solutie ar exista pentru bietul sufletel nevinovat?
Buna ziua !
Actiune in instanta si solicitare de asistenta judiciara gratuita in temeiul art.4 din OUG nr. 51/2008, privind ajutorul public judiciar in materie civila.
Conform art. 11, alin.(1), teza I din lege, "cererea de acordare a ajutorului public judiciar se adreseaza instantei competente pentru solutionarea cauzei in care se solicita ajutorul".
Cu stima !
sa-l dati in judecata;consultati un avocat.succes!