Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In cat timp ar trebui sa vina sentinta judecatoreasca?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In cat timp ar trebui sa vina sentinta judecatoreasca?

Buna ziua am castiga un proces pentru o proprietate intelectuala pe data de 9 Iunie 2011 la judecatoria Bucuresti, procesul nu sa terminat definitiv si irevocabil.In cat timp ar trebui sa ajunga sentinta judecatoreasca acasa deoarece nu a ajuns nici pana in ziua de azi..
Va multumesc si astept raspuns!
Legal, hotararea trebuia sa fie redactata in 3 saptamani.
Din pacate, prea putine instante respecta acest termen.
Interesati-va la arhiva instantei unde v-ati judecat daca hotararea este redactata.
Puteti face si cerere pentru urgentarea redactarii.
Ok va multumesc o zii buna in continuare!
Alimanescu George a scris:

Legal, hotararea trebuia sa fie redactata in 3 saptamani.
....

Unde este precizat acest termen pentru redactarea hotararii ? ... Art. 264 C.proc.civ. dispune ca : Motivarea hotărârii se va face în termen de cel mult 30 de zile de la pronunţare.

Greseala mea.
M-am bazat pe memorie si se pare ca am fost inselat :) :hammer:

Iti multumesc ca m-ai corectat :vishenka:
ContSters103772, utilizator
Da.. asta este problema ca au trecut mai mult de 30 zile.. si avocata care s-a ocupat de caz nu imi da prea multe detalii .. mai am o intrebare daca as face o cerere de urgentare a sentintei o pot primii mai repede?