Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... IN CAT TIMP SE COMUNICA O HOTARARE CIVILA?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

IN CAT TIMP SE COMUNICA O HOTARARE CIVILA?

Am avut un proces cu statul referitor la taxa auto.
procesul a fost in data de 23 04 2013, insa nu am primit in scris hotararea/ sentinta?
mentionez ca a trecut o luna..
M-ar interesa in cat timp primesc acasa acea hotarare?
Termenul recomandat de redactare este de 30 de zile insa nu prea se respecta. In practica hotararea ajunge in 60-90 de zile.
Puteti formula o cerere adresata presedintelui pentru urgentarea redactarii hotararii, avand in vedere ca termenul de 30 de zile prev. de disp.art 264 al.1 c.proc.civ. a fost depasit.