avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum se trece si depune in revisal un angajat nou?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum se trece si depune in revisal un angajat nou?

Sunt PFA si doresc sa angajez o pesoana pe data de 11 octombrie, mentionez ca nu am alti angajati- si nici nu stiu procedura, cu ce data fac contractul de munca si cand trebuie sa il inregistrez in revisal si sa-l depun personal la itm sa fiu in termenele legale?
va multumesc anticipat
Ultima modificare: Vineri, 30 Septembrie 2011
flary23, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:14, 1 Octombrie 2011
Vedeti HG 500/2011 privind registrul general de evidenta a salariatilor si Ordinul 1918 din 25.07.2011
Pentru depunerea D 112 aveti nevoie de semnatura electronica -in plus fata de ce va recomandat colegul pneagu.
Eu pot introduce datele in revisal pe 9 octombrie zi nelucratoare (ex duminica), le salvez electronic pe discheta/stic si le depun pe 10 la itm, 11 fiind data angajari conform contract, pentru ca nu am parola si cod de acces si oricum acestea dureaza pana sunt obtinute.
Este corect?
Va multumesc,
Ultima modificare: Vineri, 30 Septembrie 2011
flary23, utilizator
Este corect.
flary23 a scris:

.....pentru ca nu am parola si cod de acces si oricum acestea dureaza pana sunt obtinute.
Este corect?
Va multumesc,


Userul si parola pentru transmiterea online a REVISAL-ului se elibereaza pe loc ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire revisal - primul angajat ToacaDaniel ToacaDaniel Buna ziua, O firma care nu a avut pana in prezent niciun salariat doreste sa angajeze o persoana. Legea spune ca trebuie transmis Revisal cel mult cu o zi ... (vezi toată discuția)
Transmitere electronica revisal CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 trebuie sa te duci neaparat cu discheta sau poti face si transmitere electronica a unui contract de munca catre ITM si in alta ordine de idei se mai gasesc ... (vezi toată discuția)
Pasi angajare persoane in srld victorb93 victorb93 Buna ziua. As dori sa aflu care sunt pasii exacti pentru inceperea angajarilor. Ideea este ca noi suntem o firma abia deschisa(SRLD) si avem cateva probleme ... (vezi toată discuția)