Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum se trece si depune in revisal un angajat nou?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum se trece si depune in revisal un angajat nou?

Sunt PFA si doresc sa angajez o pesoana pe data de 11 octombrie, mentionez ca nu am alti angajati- si nici nu stiu procedura, cu ce data fac contractul de munca si cand trebuie sa il inregistrez in revisal si sa-l depun personal la itm sa fiu in termenele legale?
va multumesc anticipat
flary23, utilizator
Vedeti HG 500/2011 privind registrul general de evidenta a salariatilor si Ordinul 1918 din 25.07.2011
Pentru depunerea D 112 aveti nevoie de semnatura electronica -in plus fata de ce va recomandat colegul pneagu.
Eu pot introduce datele in revisal pe 9 octombrie zi nelucratoare (ex duminica), le salvez electronic pe discheta/stic si le depun pe 10 la itm, 11 fiind data angajari conform contract, pentru ca nu am parola si cod de acces si oricum acestea dureaza pana sunt obtinute.
Este corect?
Va multumesc,
flary23, utilizator
Este corect.
flary23 a scris:

.....pentru ca nu am parola si cod de acces si oricum acestea dureaza pana sunt obtinute.
Este corect?
Va multumesc,

Userul si parola pentru transmiterea online a REVISAL-ului se elibereaza pe loc ...