Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare suspendare in noul Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare suspendare in noul Revisal

Buna ziua.Am si eu o nedumerire din noul Revisal.
AM AVUT UN SALARIAT IN CFP astfel : data inceperii susp. 01.09.2011 si data incetarii suspendarii 30.09.2011.Cand vreau sa inregistrez data de la care inceteaza suspendarea si reluarea activitatii adica 01.10.2011 nu-mi recunoaste aceasta data ci data de 30.09.2011.Eu in statul de salarii pe septembrie evidentiez salariatul cu o zi lucrata, desi nu a fost la serviciu??
Programul interpreteaza data cand a incetat suspendarea ca prima zi de lucru.
Fiindca 01 Octombrie a fost zi nelucratoare, cred ca de aceea s-a intamplat astfel. Incercati si introduceti prima zi lucratoare din Octombrie, adica azi.