avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 195 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare suspendare in noul Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare suspendare in noul Revisal

Buna ziua.Am si eu o nedumerire din noul Revisal.
AM AVUT UN SALARIAT IN CFP astfel : data inceperii susp. 01.09.2011 si data incetarii suspendarii 30.09.2011.Cand vreau sa inregistrez data de la care inceteaza suspendarea si reluarea activitatii adica 01.10.2011 nu-mi recunoaste aceasta data ci data de 30.09.2011.Eu in statul de salarii pe septembrie evidentiez salariatul cu o zi lucrata, desi nu a fost la serviciu??
Cel mai recent răspuns: ContSters193759 , utilizator 14:19, 3 Octombrie 2011
Programul interpreteaza data cand a incetat suspendarea ca prima zi de lucru.
Fiindca 01 Octombrie a fost zi nelucratoare, cred ca de aceea s-a intamplat astfel. Incercati si introduceti prima zi lucratoare din Octombrie, adica azi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)
Concediu fara salar Andrei Gica Andrei Gica Durata unui concediu fara salar se masoara in zile calendaristice sau in zile lucratoare? (vezi toată discuția)
Data de incetare a suspendarii cim pentru crestere copil ela-ela ela-ela Buna ziua, Am o salariata care a nascut la data de 30.05.2010, a solicitat susp. CIM incepand cu 19.08.2010 (la sf. celor 126 zile de CM). Pe data de ... (vezi toată discuția)