Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inregistrare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inregistrare auto

Buna ziua

Va deranjez deoarece am o problema , sotul meu are o masina pt care a platit leasing pana acum trei luni , in ultimele trei luni mama lui a preluat leasingul din motive care nu tin de el. acum pe 15.09.2011 s-a incheiat leasingul si actele necesare inmatricularii au fost emise pe numele mamei.
As vrea sa stiu daca se poate ca masina sa fie inscrisa pe numele sotului direct la politie fara sa o mai inscrie intai pe numele mamei, adica merge la finante o radiaza de pe numele mamei in baza contractuli de vanz cumparare si o inscrie pe numele lui, face rca pe numele lui si cu toate actele merge abia la politie sa o inscrie pe numele lui.

as vrea un sfat

va multumesc
Se poate imnatricula pe numele sotului d-voastra fara probleme.