Forum Discuţii juridice Executare silită incetarea unui contract de inchiriere spatiu comercial
Discuție deschisă în Executare silită

incetarea unui contract de inchiriere spatiu comercial

Buna ziua,
puteti sa imi spuneti daca am un contract de inchiriere intre persoana fizica si persoana juridica inregistrat la administratia financiara,si care expira la 31.12.2011 iar chiriasul(persoana juridica) nu va vrea sa elibereze spatiul,cum procedez?
Il pot da afara oricind de la 01.01.2012 sau ce pot face?
Va multumesc
cit dureaza o actiune de evacuare?
pina atunci eu nu pot sa inchiriez spatiul?
puteti sa emiteti pretentii asupra bunurilor lor daca sunt indeplinite conditiile de la dreptul de retentie...datoria sa fie in legatura cu bunul si sa fie o obligatie certa, lichida si exigibila...