Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bani cu dobanda
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bani cu dobanda

am dat o suma de bani unui prieten pt care am primaimit ca dobandamit o mica suma de bani constituie o incalcare a legii?
Da, se cheama camatarie si intra sub incidenta legii penale.