avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara,tatal in strainatate.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara,tatal in strainatate.

Buna ziua ,
Am un copil minor in varsta de 7 ani,nascut in afara casniciei,recunoscut de tata ,si niciodata nu am primit pensie alimentara deoarece nu l-am dat in judecata.Acum insa sunt hotarata sa o fac dar problema este ca el e in lucreaza spania,iar eu sunt cu copilul in tara.
-Ce sanse am sa primesc pensie alimentara?
-Ce demersuri trebuie sa fac(acte)?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Neplata pensiei alimentare ana s ana s daca mama primeste custodia in istanta dar tatal nu se intereseaza de minor si nu ii plateste pensie alimentara, ce trebuie sa faca mama in acest sens? ... (vezi toată discuția)
Am doi copii dinafara casatoriei, cum pot obtine incredintarea si pensie pentru ei? warick warick Buna ziua.As dori sa ma ajutati putin.Am doi copii dintr-o relatie cu un barbat casatorit.Primul copil nu a fost recunoscut de tata al doilea da.As vrea sa va ... (vezi toată discuția)
Custodie exclusiva celentana celentana Buna! Sunt o mamica a unui baietel de 7 luni pe care l-am nascut in Spania la dorinta sotului, pe asig lui de sanatate.Cand am implinit 40 zile de la nastere, ... (vezi toată discuția)