Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... terenuri agricole
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

terenuri agricole

terenurile agricole luate in arenda,se pot subarenda?
daca ai acordul oamenilor.?

si daca nu,care ar fi modalitatea prin care sa te asociezi cu cineva pentru a lucra terenul pe care l-ai luat in arenda,ca el sa beneficiieze de subventia de la stat?
Va faceti o firma (srl), luati acele terenuri in arenda direct de la proprietari, faceti contracte de prestari servicii cu firme din zona care detin parc de utilaje agricole care sa va presteze diferite servicii specifice si puteti depune cerere pentru a putea incasa subventiile specifice celor care exploateaza terenuri agricole. Fara subarendare.