avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 493 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... probleme cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

probleme cu banca

sunt in situatia urmatoare:am 2 credite la banca la care nu am mai platit de 7 luni, fiind in concediu crestere copil si sotul a ramas fara job. patronul firmei a cumparat un teren pe o societate care a pus-o pe numele meu pentru a putea accesa anumite fonduri nerambursabile fiind niste conditii de varsta la care se castigau puncte. in cazul in care nu voi reusi sa revin cu platile la credite si se v-a ajunge la executare silita bunurile acestei societati vor putea fi afectate?
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 14:34, 7 Octombrie 2011
Orice bun aflat in proprietatea dvs. poate fi executat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita sume refuzate la plata din fonduri externe nerambursabile eagle_free eagle_free Buna ziua. Ma adresez dvs. pentru a lamuri o problema. Daca cineva are de recuperat o suma de bani din fonduri nerambursabile prin executare silita, ... (vezi toată discuția)
Societati comercilae lili_khanem lili_khanem bunuri imobile aduse aport la capitalul social (vezi toată discuția)
Credit garantat cu teren flores76 flores76 Buna ziua, Am contractat un credit de nevoi personale de la BCR in iunie 2008 cu garantie pe un teren. Suma imprumutata este destul de mare dar la momentul ... (vezi toată discuția)