Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

srl

vreau sa va intreb ceva deci am o societate platitoare de tva ,plafar si vreau sa imi fac un pf persoana fizica aut.si sa inchid societatea (si contabilitatea e cam varza)dar cauza e ca nu pot sa o inchid din cauza datoriilor la stat si ce vreau sa va intreb daca ma declar falimentara ma scuteste de plata datoriilor la stat sau daca o suspend pe 3 ani ce se intampla sau nu stiu in primul rand am stocul mai mare scriptic decat real si v am zis contabilitatea varza ce pot sa fac va rog sa imi raspundeti va multumesc si mai am o intrebare referitoare la controale spre ex garda poate sa vina daca firma e suspendata ?sau cum pot sa o declar in faliment

lisandraa, utilizator
In primul rand trebuie sa va angajati un contabil / contabila buna care sa faca curat in acte. Nu stiu daca aveti cum sa declarati falimentul asa pur si simplu. Oricum ar fi, faliment / suspendare actele contabile trebuie sa fie in regula altfel in cel mai bun caz se aplica amenzi.

Decat sa platiticine stie ce amenzi mai bine platitit o suma unui contabil sa faca curat in acte si sa va si ajute cu sfaturi ...