Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... dauna totala
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

dauna totala

As dori sa stiu in cit timp ar trebui sa se livreze banii,daca dosarul a fost trimis in 7-8 septembrie 2011,iar banii nu au fost trasferati in cont pina in 09-10-2011?Exista un termen la asigurari Astra?#-o
Termenul ar trebui sa fie in contractul de asigurare. Firma de asigurari la care sunteti nu are chiar o reputatie onorabila in domeniu.
Fiecare asigurator are reguli specifice de despagubire pe care ar trebui sa le cititi. Puteti sa va interesati si la sediul asiguratorului care este stadiul dosarului si ce acte va mai trebuiesc la dosar pt ca acesta sa fie incheiat si sa vi se vireze banii.
In cazul in care au fost indeplinite toate formalitatile,au fost depuse toate actele termenul de despagubire este clar stipulat in lege,il puteti afla sunand la BAAR(nr de tel il luati de pe net de la BAAR.ro)