Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL 2011

Buna ziua,
Am si eu o problema, am incercat sa suspend un contract in noul revisal, iar cand vreau sa salvez modificarile facute imi da eroarea: ¨Intervalul selectat se intersecteaza cu o operatie de incetare/reactivare Contract suspendat¨
Eu nu am facut altceva decat sa preiau contractul di Revisalul anterior.
Cum pot rezolva aceasta problema? Sau cine ma poate ajuta pentru ca cei de la ITM au spus ca nu stiu cum sa ma ajute.

Multumesc anticipat!
Este o eroare din cauza ca ati facut o greseala in versiunea veche ... c.i.m. trebuia sa fie activ la preluare ... si in versiunea noua sa i se faca suspendarea ...
Multumesc mult de raspuns! sti cumva cum pot remedia totusi greseala?
incercati sa scrieti la suportregistru@inspectiamuncii.ro .... poate gasesc ei solutia , suspendarea este posibila numai din urmatoarea zi in care s-a facut reactivarea c.i.m. ...
Raspuns oficial pe aceasta speta de la suport:
Buna ziua,

Am receptionat sesizarea dumneavoastra si am inregistrat-o cu numarul xxxx.

In urma verificarilor efectuate am constatat ca mesajul este generat din cauza unei erori de operare
Solutia pe care o pot pune la dispzitia dumneavoastra in acest moment este sa preluati din nou datele angajatorui in V 5.0.6.010, insa fara contractul mentionat.
Adaugarea lui se va face ulterior, dupa finalizarea importului, din interfata grafica.

Pentru alte solicitari, va stau la dispozitie.

Va multumesc,

Dumitru DUMITRESCU
C u s t o m e r S u p p o r t
Teamnet International S.A.
Splaiul Independentei No. 319, City Building #1,8th Floor, Bucharest-6
www.teamnet.ro
Adica , sterge angajatorul si va prelua datele din nou .. iar c.i.m. cu problema se va intriduce manual .... :D