Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... declararea in Revisal unei suspendari cu un art ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

declararea in Revisal unei suspendari cu un art gresit,cum se poate corecta?

Buna ziua,am si eu o noua speta :((
In mod gresit am declarat in revisal un salariat ca fiind suspendat pentru absente nemotivate, i-am incetat si suspendarea si am transmis revisalul...
Ieri cand am verificat operatiunile pe care le-am facut, si am observat greseala(salariatul ar fi trebuit sa fie suspendat pentru concediu fara plata) am vrut sa repar gresala, dar ... programul nu m-a lasat sa mai fac corectia...
Din cate citisem eu, programul ar fi trebuit sa ma lase sa fac corectia... dar nici de afurisit nu mai vrea acest lucru.X-(
Ufff #-o va rog sa ma ajutati si sa ma indrumati, ca sa pot face corectia.:((
Eu nu stiu cum si salariatul respectiv este cam recalcitrant si nu vreau sa am probleme cu el... pls:((
Astept un raspuns
Va multumesc pt intelegere.
Incercati cu anularea suspendarii si apoi corectia suspendarii...

am incercat
sa anulez suspendarea. am intrat in suspendare ...apoi anulare suspendare
dar se pare ca dupa ce ai incetat suspendarea si ai transmis-o nu te mai lasa sa faci nici o corectie sau anulare...
nu mi se pare logic
din moment ce .. o anulare a incetarii sau o corectie a unei incetari chiar si dupa ce ai transmis-o te lasa sa o faci...
va rog:(( ...solutiii.daca aveti.#-o
Mie mi-a mers aceasta procedura ... am anulat suspendarea si apoi am refacut-o ...
Dupa ce a-ti apucat sa o transmiteti in reges(inspectia muncii) a-ti reusit sa anulati suspendarea?
eu am facut si tranmiterea catre ei, d-le feeelis.
Si acum nu ma mai lasa programul sa fac nimic.poate aveti solutia.imi puteti spune pasii pe care i-ati urmat?
Va rog mult
eu am incercat sa anulez dar spune ca nu se poate.iar la sectiunea ...Suspendare nu mai apare acel contract.Apare doar la sectiunea istoric contract care nu te mai lasa sa faci nimic altceva ...
va multumesc pt intelegere si astept un raspuns.
Am deschis programul , am mers in sectiunea Suspendare , anulare suspendare .. am anulat suspendarea c.i.m. respectiv , apoi am revenit si am facut suspendarea ...

Nu are nicio legatura transmiterea REVISAL-ului cu corectiiile care se fac ulterior ...