Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Angajare zilieri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Angajare zilieri

Ce particularitati presupune angajarea zilierilor?
Multumesc.
Pentru detalii consultati legea 52 /2011 [EDITAT]
In mare se pot angaja doar pentru anumite activitati , se completea un registru de evidenta a zilierilor , se retne 16% impozit , si o copie a registrului se prezinta la ITM pana in 5 luna urmatoare.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Legea nr. 52/2011 privind exercitarea unor activitati cu caracter ocazional desfasurate de zilieri o gasiti la adresa de mai jos.

www.avocatnet.ro/content/art...

www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

Multumesc frumos.