Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... despre penal .subiect setinta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

despre penal .subiect setinta

În baza art. 334 Cod procedură penală, schimbă încadrarea juridică a faptei reţinute în sarcina inculpatului G. S. la pct. 1 din rechizitoriu, din art.208 al.1 Cod penal-art.209 al.1 lit.g, i Cod penal, în art.208 al.1 Cod penal-art.209 al.1 lit.g, i Cod penal, cu aplic.art.41 al.2-42 Cod penal; În baza art. 208 al.1 Cod penal-art.209 al.1 lit.g, i Cod penal, cu aplic.art.41 al.2-42 Cod penal şi art. 320/1 Cod procedură penală, condamnă pe inculpat la pedeapsa principală rezultantă de: 8 ani închisoare, în regim privativ de libertate; Cu drept de recurs la Curtea de Apel Oradea în 10 zile de la pronunţare cu procurorul şi de la comunicare cu inculpaţii şi cu restul părţilor.
INTREBAREA ESTE,: AICI A FOST VORBA DE 2 INCULPATI ADICA NUMITII G.S.si V.C. IN CAUZA.PRONUNTAREA DE MAI SUS SE REFERA LA UNUL SINGUR ADICA NUMITULUI G.S..SAU AMBILOR INCULPATI.?Intreb deoarece NU figureaza si numele V.C in pronuntarea de mai sus.Va multumesc.
sigur nu a avut loc o disjungere sau a fost trimis in judecata doar unul? nu am vazut pina acum vreo asemenea omitere intr-o sentinta penala deoarece instantele se ghideaza dupa rechizitoriu cu privire la inculpati si este aproape imposibil sa le scape vreo persoana.

pe linga faptul ca ultima incheiere (ca si celelalte) contin mentiuni referitoare la sustinerile facute de catre avocati (din oficiu sau alesi) si deci nu poate omite vreun inculpat.
Stati putin, asta nu a fost apel? Si nu scrie admite in parte apelul?
E cel mai logic. Probabil de aceea nu apare V.C.