Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contestarea accesoriilor itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contestarea accesoriilor itm

buna ziua, am si eu o nelamurire
Am depus in luna iunie 2011 la ITM BUCURESTI , doua contestatii cu privire la accesoriile generate in fisele a doua societati , ca urmare a declaratiilor rectificative ce au fost depuse. In aceasta luna , oct 2011, avand in vedere ca nu am primit nici un raspuns din partea celor de la ITM, am sunat si am aflat cu stupoare ca doar uneia dintre ele i s-au sters accesoriile , celeilalte societati -nu, desi era aceasi greseala . Raspunsul lor a fost sa merg in instanta. Care este baza acestor hotarari sau legea care face diferenta dintre aceeasi greseala cu raspunsuri diferite.
raspunsul la problemele dvs sunt delicate.
legal sunt inplicate mai multe institutii si nu ve-ti gasi un avocat competent, bani si timpul necesar sa mergeti in proces.
incercati institutional sa rezolvati problema pentru ca ne datoreaza servicile pentru care sunt platite si fac parte din obligatiile lor.
in proces ve-ti avea de pierdut indiferent de finalitatea lui si durata .."unde doi se bat al 3-lea castiga intodeauna" si sigur nu dvs sunteti castigatoarea.
multumec pentru raspuns, m-am gandit si la asta , voi incerca sa mai fac o contestatie si sa discut cu cei de la juridic, la telefon te plimba de la un compartiment la altul , asa ca... fara cuvinte
incercati sa reformulati petitia in baza legala,
NU depuneti dvs probe, doar cereti argumente la ce va nelinisteste apoi cu raspunsurile 'contradictorii' primite puteti cere in instanta si daune morale celor ce se fac vinovati de 'greseala' =).
letitiastancu a scris:

buna ziua, am si eu o nelamurire
Am depus in luna iunie 2011 la ITM BUCURESTI , doua contestatii cu privire la accesoriile generate in fisele a doua societati , ca urmare a declaratiilor rectificative ce au fost depuse. In aceasta luna , oct 2011, avand in vedere ca nu am primit nici un raspuns din partea celor de la ITM, am sunat si am aflat cu stupoare ca doar uneia dintre ele i s-au sters accesoriile , celeilalte societati -nu, desi era aceasi greseala . Raspunsul lor a fost sa merg in instanta. Care este baza acestor hotarari sau legea care face diferenta dintre aceeasi greseala cu raspunsuri diferite.

O solutie rapida si eficenta este sa intrati in audienta la inspectorul sef .... mergeti cu documentele respective la acesta si explicati situatia ..

Audiente
- in fiecare joi intre orele 14.00 - 16.00
- pentru inscrieri - tel/fax 331.76.14
MULTUMESC FOARTE MULT