Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Membru CAR
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Membru CAR

Buna ziua. Sunt membru CAR la o institutie publica.Am fondul depus, am lichidat imprumutul si ma gandesc sa renunt la calitatea de membru(deci sa mi se restituie fondul depus).Din discutiile -deocamdata neoficiale-cu responsabili ai CAR-lui, mi s-a spus ca nu este posibil.Nu am statutul acestui CAR, nu stiu care sunt prevederile legale, dar mi se pare aberant sa nu pot sa-mi iau banii inapoi(bani pe care i-am cotizat in decursul anilor). Poate ma ajuta cineva cu sfaturi, legislatie in domeniu,s.a.Multumesc anticipat.
Ati putea sa intrati pe site-ul www.uncar.ro pentru informatii utile privind CAR-urile. Este site-ul Uniunii Nationale a CAR-urilor din Romania. Poate le trimiteti un mesaj referitor la problema dvs., pentru ca nu este corect sa nu va restituie fondus depus de dvs.
Multumesc pt sfat.Scuze pt intarziere.O seara buna.
fondul social se restituie la cerere ,cereti sa vi se prezinte statutul car-ului in care este specificat in ce mod si mai ales cand ,puteti intra in posesia lui.Acest lucru poate fi mentionat si in cererea de inscriere pe care ati completat-o cand v-ati inscris ca membru.
Numai bine!