avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achiziþie publicã produse \"Cornul ºi laptele\" ºi ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achiziþie publicã produse "Cornul ºi laptele" ºi "Mere în ºcoli"

Produsele din cadrul programelor "Laptele şi cornul" şi " Mere în şcoli" sunt recepţionate calitativ?
În baza cărei legi?
Cel mai recent răspuns: Florin Lucian Manolescu , Consultant managementul calitatii 16:51, 15 Octombrie 2011
art 4 alin 3 din ORDONANTA DE URGENTA Nr. 96 din 16 august 2002
privind acordarea de produse lactate si de panificatie pentru elevii din clasele I - VIII din
învatamântul de stat si privat, precum si pentru copiii prescolari din gradinitele de stat si
private cu program normal de 4 ore:
(3) Plata produselor si a serviciilor contractate se efectueaza, la solicitarea
furnizorilor, pe baza documentelor de receptie calitativa si cantitativa, întocmite de
unitatile de învatamânt
si aprobate de presedintii consiliilor judetene si de primarii
sectoarelor municipiului Bucuresti, respectiv de primarii comunelor, oraselor si
municipiilor, dupa caz.

art 5 alin 5 din OUG 24/2010 privind implementarea programului de incurajare a consumului de fructe in scoli:
(5) Plata fructelor si a serviciilor contractate se efectueaza, la solicitarea furnizorilor de fructe si de servicii, pe baza documentelor de receptie calitativa si cantitativa, intocmite de unitatile de invatamant si aprobate de presedintii consiliilor judetene si de primarii sectoarelor municipiului Bucuresti, respectiv de primarii comunelor, oraselor si municipiilor, dupa caz.
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Octombrie 2011
ContSters45263, utilizator
Actele normative nu se referă la obligaţia unei recepţii calitative.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Competenta in control la scoala tora68 tora68 buna ziua, as dori sa stiu unde trebuie depusa o sesizare cu privire la munca unei contabile de la o scoala gimnaziala? de la inspectorat scolar judetean ... (vezi toată discuția)
Programul guvernamental laptele si cornul sce76 sce76 Nu stiu unde s-ar incadra intrebarea mea.... Asa ca, nu va suparati daca nimeresc la ...intamplare. Care este textul legii care reglementeaza program ul de ... (vezi toată discuția)
Secretar comuna spor 25% asistenta sociala comuna2007 comuna2007 Sunt secretar comuna, am primit spor asistenta sociala 25%, incepand cu luna decembrie 2015, dar in urma neavizarii unor dispozitii care erau in afara legii, ... (vezi toată discuția)