Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract de imprumut
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract de imprumut

Buna ziua,
Asociatul nostru din Italia a acordat firmei din Romania un imprumut in baza unui contract.Intrebarea mea e daca ctr. de imprumut trebuie depus la finante si am inteles ceva de un formular(daca se poate sa-mi spune-ti care)ce trebuie depus la BNR?Rog mai multe informatii in legatura cu acest tip de contracte.

Multumesc.

Este asociat si a creditat firma,corect?Daca banii au sosit in contul firmei, trebuie sa explicati bancii, pe formulare speciale puse la dispozitie de banca, ce reprezinta suma incasata in valuta.