Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Magazin outlet
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Magazin outlet

Buna ziua! Doresc sa deschid un magazin de tip outlet, magazin in care sa comercializez haine de firma . As dori sa stiu care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez si ce autorizatii imi trebuiesc privind comercializarea acestor branduri,certificatul de conformitate, daca trebuie sa obtin acordul firmelor in cauza? sau daca depozitul de la care achizitionez imi garanteaza autenticitatea produselor, acest lucru este suficient?
Va multumesc anticipat pentru raspunsurile dumneavoastra.
Mentionez ca voi functiona ca SRL.
Cornel Vasile, Consilier juridic
depozitul respectiv primeste produsele cu certificat de conformitate deci nu va mai trebuie nimic in plus
Furnizorul este cel care trebuie sa va elibereze o astfel de declaratie de conformitate. Acesta trebuie sa aiba si drept de distributie asupra produselor respective.