Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... predare carti munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

predare carti munca

am o intrebare- stie cineva pana cand se pot preda cartile de munca pentru inregistrare
va multumesc
mar.bb63 a scris:

conform OUG nr.100 din 27.08.2008, termenul de predare a carnetelor de munca s-a prelungit pana la 31.12.2008

:hm:
Art. IV. — (1) Operatiunea prevazuta la art. 782din Legea nr. 19/2000, cu modificarile si completarile ulterioare, se efectueaza inclusiv cu personal de la Institutul National de Cercetare Siintifica in Domeniul Muncii si Protectiei Sociale — I.N.C.S.M.P.S. Bucuresti.
(2) In aplicarea prevederilor alin. (1), se completeaza obiectul contractului, incheiat in temeiul Hotararii Guvernului nr. 1.768/2005 privind preluarea din carnetele de munca a datelor referitoare la perioadele de stagiu de cotizare realizat in sistemul public de pensii anterior datei de 1 aprilie 2001, cu modificarile si completarile ulterioare, intre Casa Nationala de Pensii si Alte Drepturi de Asigurari Sociale si Institutul National de Cercetare Stiintifica in Domeniul Muncii si Protectiei Sociale — I.N.C.S.M.P.S. Bucuresti, in mod corespunzator termenul urmand a fi prelungit pana la data de 31 decembrie 2009. ;)