avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... predare carti munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

predare carti munca

am o intrebare- stie cineva pana cand se pot preda cartile de munca pentru inregistrare
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:44, 18 Septembrie 2008
mar.bb63 a scris:

conform OUG nr.100 din 27.08.2008, termenul de predare a carnetelor de munca s-a prelungit pana la 31.12.2008


:hm:
Art. IV. — (1) Operatiunea prevazuta la art. 782din Legea nr. 19/2000, cu modificarile si completarile ulterioare, se efectueaza inclusiv cu personal de la Institutul National de Cercetare Siintifica in Domeniul Muncii si Protectiei Sociale — I.N.C.S.M.P.S. Bucuresti.
(2) In aplicarea prevederilor alin. (1), se completeaza obiectul contractului, incheiat in temeiul Hotararii Guvernului nr. 1.768/2005 privind preluarea din carnetele de munca a datelor referitoare la perioadele de stagiu de cotizare realizat in sistemul public de pensii anterior datei de 1 aprilie 2001, cu modificarile si completarile ulterioare, intre Casa Nationala de Pensii si Alte Drepturi de Asigurari Sociale si Institutul National de Cercetare Stiintifica in Domeniul Muncii si Protectiei Sociale — I.N.C.S.M.P.S. Bucuresti, in mod corespunzator termenul urmand a fi prelungit pana la data de 31 decembrie 2009. ;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carti de munca la scanat?! Doina Elena Doina Elena In baza carei Hotarari , Casele de pensii cer iarasi carnetele de munca pentru scanat, avand in vedere ca in 2007 s-au scanat? Pentru ce le mai cer inca odata? (vezi toată discuția)
Scanarea cartilor de munca catalina77 catalina77 Buna dimineata. As dori sa stiu si eu pana la ce data trebuiau duse la ITM cartile de munca pentru scanat? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Carnetul de munca Valeriano Valeriano Buna seara. Nu inteleg prea bine la ce se refera HG 1456/2009 pentru modificarea alin.6 art.2 dinHG 1.768/2005 privind preluarea din carnetele de munca a ... (vezi toată discuția)