Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita- schimbare executor
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita- schimbare executor

buna ziua,
am fost executat silit ca fidejusor in 2009, executie pe care am contestat-o in instanta, castigand pe fond, urmand apoi recursul care a fost admis partial cu trimitere la Judecatorie pt a fi rejudecat, dandu-se termen in Mai 2012; intre timp am surpriza sa fiu notificat de catre un nou executor pentru aceelasi contract.
intrebarea mea este : se poate schimba executorul, daca exista pe rol un proces? eu mai pot face contestatie pt noua notificare, daca deja am o contestatie pt acel contract?
Nu aveti avocat ?? Cred ca trebuie sa predati notificare instantei care va judeca, pentru oprirea procedurii de executare