Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale obligativitatea incheierii unui contract cu o firma de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

obligativitatea incheierii unui contract cu o firma de salubrizare

Buna ziua,

In curand voi deschide o firma care are ca obiect de activitate reparatii stingatoare de incendiu, intrebarea mea este daca esxista vreo lege care sa ma oblige sa inchei contract de salubrizare pe firma, nu pot face un astfel de contract pe persoana fizica?
Va multumesc mult
Nu. Trebuie sa faceti pe firma. Va cer si cei de la primarie cand veti depune dosarul pentru obtinerea avizului de functionare. Cred ca si cei de la mediu pentru autorizatia de mediu. Firmele au mai multe paliere de taxare in functie de cat gunoi faci. Optati pentru cel mai mic.