Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare in clasa consilier juridic - functionar ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare in clasa consilier juridic - functionar public

cum se realizeaza promovarea in clasa in cazul unui consilier juridic fp? (art. 68, alin.3 din L 188/1999 )
art. 63 şi art. 68 alin. 1 din Legea nr. 188/1999
art. 144 din H.G. nr. 611/2008
art. 1 şi art. 5 din Ordinul Preşedintelui Agenţiei Naţionale a Funcţionarilor Publici nr. 1932/2009 privind aprobarea Regulamentului privind organizarea şi desfăşurarea examenului de promovare în clasă a funcţionarilor publici
Am avut o promovare in clasa a unui fp de curand, eventual, va pot trimite materialele intocmite pe o adresa de mail, le adaptati in functie de specificul institutiei !
piciormare a scris:

cum se realizeaza promovarea in clasa in cazul unui consilier juridic fp? (art. 68, alin.3 din L 188/1999 )

Un consilier juridic indica textul de lege care spune ca promovarea in clasa nu se poate face in functia de consilier juridic dar totusi intreaba cum se realizeaza promovarea in clasa a unui consilier juridic:hammer:
Faceti misto sau doar vreti sa va dovediti competenta?...#-o