Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN 0150 - pot vinde legume si lapte avand acest ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN 0150 - pot vinde legume si lapte avand acest cod?

Ma tenteaza inființarea unei ÎI in domeniul agricol. Ințeleg ca se poate alege un singur cod CAEN pentru activitate. Dacă vreau sa fac cate putin din mai multe : cresterea animalelor, legumicultura, cresterea pasarilor etc. ce pot sa fac? Codul CAEN 0150 zice : Activitati in ferme mixte (cultura vegetala combinata cu cresterea animalelor).
Daca aleg acest cod pot sa vand si legume si lapte?

Va multumesc.
Puteti avea un singur cod CAEN ca obiect pricipal de activitate, dar puteti sa aveti si altele secundare. In orice situatie, atat cel principal sau dupa caz cele secundare trebuie autorizate daca le desfasurati.