avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Recensamint - sunt obligat sa primesc in casa ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Recensamint - sunt obligat sa primesc in casa recenzorul?

Buna ! Sunt obligat prin lege sa primesc in casa persoana ce se ocupa de recensamint ? Ii raspund la ce vrea respectivul dar la ce intrebari imi pune statul ,asa as vrea sa ma comport..... Multumesc....
Cel mai recent răspuns: oancea81 , utilizator 06:04, 22 Octombrie 2011
veti primi amenda daca va opuneti .Sunt intrebari obisnuite , de ce va temeti ?
nu ma opun, ii zic tot ce vrea...am 43 ani si am trecut prin citeva recensaminturi dar ca asta...asa curiosi.....nici pe vremea lui ceasca....era mai cu perdea....nu prea imi convine sa-mi deschida toti frigiderul si cit de tare-i salteaua.....
Pai puteti sa il tineti la usa. Nu va obliga nimeni sa il primiti in casa.
Eventual puteti sa nici nu deschideti usa. Discutati prin biletele bagate pe sub usa. Ma bazez pe faptul ca cetatenii au bun-simt si le creaza recenzorilor conditii decente sa-si desfasoare activitatea
La cat de panicati sunt romanii pe tema recensamantului nu m-ar mira daca chiar ar fi cazuri de comunicare prin biletele sau din spatele usii.

Alte discuții în legătură

Vi se pare normal sa completam rubrica cnp sau considerati ca e abuz ? Roland Mindrila Roland Mindrila Romanii sunt obligati, prin lege, sa le comunice codul numeric personal (CNP) recenzorilor, in caz contrar urmand sa raspunda ... (vezi toată discuția)
Recensamant... (e legal sa-mi fie cerute datele personale de oricine?) ilie0001 ilie0001 Daca la recensamant se cer date confidentiale (CNP, Serie si nr.BI, etc) este legal sau nu avand in vedere ca unii recenzori sar putea sa nu fie ... (vezi toată discuția)
Concluziile recensamantului 2011-fals in declaratii,ironie,pesimism,isterie si agonia dureroasa a supravietuirii rodica_post rodica_post In perioada 20-31 octombrie 2011,au fost in teren recenzorii cu atributii de colectare date de la populatie conform formularelor P,LC,G si M,PPI,TP-dupa ... (vezi toată discuția)