Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Recensamint - sunt obligat sa primesc in casa ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Recensamint - sunt obligat sa primesc in casa recenzorul?

Buna ! Sunt obligat prin lege sa primesc in casa persoana ce se ocupa de recensamint ? Ii raspund la ce vrea respectivul dar la ce intrebari imi pune statul ,asa as vrea sa ma comport..... Multumesc....
veti primi amenda daca va opuneti .Sunt intrebari obisnuite , de ce va temeti ?
nu ma opun, ii zic tot ce vrea...am 43 ani si am trecut prin citeva recensaminturi dar ca asta...asa curiosi.....nici pe vremea lui ceasca....era mai cu perdea....nu prea imi convine sa-mi deschida toti frigiderul si cit de tare-i salteaua.....
Pai puteti sa il tineti la usa. Nu va obliga nimeni sa il primiti in casa.
Eventual puteti sa nici nu deschideti usa. Discutati prin biletele bagate pe sub usa. Ma bazez pe faptul ca cetatenii au bun-simt si le creaza recenzorilor conditii decente sa-si desfasoare activitatea
La cat de panicati sunt romanii pe tema recensamantului nu m-ar mira daca chiar ar fi cazuri de comunicare prin biletele sau din spatele usii.