Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 100
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 100

buna ,
am trimis online declaratia 100 pt luna sept 2011 cu imp pe profit si am uitat sa declar si fondul pt handicapati.cum procedez. inca sunt in termenul de declarare .pana la 25.10.
multumesc pt raspunsuri
corectati-o cu declaratia rectificativa 710

[ link extern ]
Chiar daca sunteti in termen se considera ca ati depus declaratia 100. Aceasta probabil ca este deja validata de cei de la ANAF. Se considera ca nu ati depus declaratia si pentru fondul pentru handicapati. Depuneti rectificativa.
dar eu pe declaratia 100 nu am ales contributia nici cu zero nici cu alta suma eronata.
la valoare declarata initial ce scriu.daca eu pe decl 100 am decl numai imp profit
Daca nu ati selectat impozitul respectiv si nu l-ati declarat, puteti depune inca o declaratie 100.