Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenda administrativa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenda administrativa

Amenda administrativa plus cheltuieli judiciare = 950 de lei
Termen 15 zile
As vrea sa stiu daca pot plati si dupa cele 15 zile si as dori sa stiu daca se poate plati intr-un fel de rate ... de 2-3 ori(2-3 chitante) sa platesc toata suma ar insemna sa nu mai mananc o luna de zile ...
Bineinteles ! Dupa 15 zile incepe executarea silita, dar se va misca greu, asa ca aveti timp..
puteti cere esalonarea platii.
Sunteti de acord cu amenda, nu ati avut nimic de contestat?Contestarea amenzii ducea la suspendarea punerii in executare pana la solutionarea prin hot. instantei.
Din paca te pentru esalonare nu exista temei legal .......
Mergeti la administratia financiara si platiti in cele 15 zile o parte din bani, adica cat puteti.
Ulterior veti mai plati ceva.Si tot asa...