Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... TITLU DE PROPIETATE
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

TITLU DE PROPIETATE

Buna ziua!
tatal meu in varsta de 86 ani a pierdut titlu de propietate original in mai 2011
este din judetul Iasi,.
Intrebarea mea este unde ar trebui sa mearga pentru duplicat si ce demersuri trebuie sa faca?
Multumesc !
Precizati la ce fel de titlu de proprietate va referiti,respectiv titlu de proprietate imobil,teren,etc
Titlul de proprietate teren , scuze pentru scapare
Va rog poate ma ajuta cineva cu un raspuns!