avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1843 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... TITLU DE PROPIETATE
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

TITLU DE PROPIETATE

Buna ziua!
tatal meu in varsta de 86 ani a pierdut titlu de propietate original in mai 2011
este din judetul Iasi,.
Intrebarea mea este unde ar trebui sa mearga pentru duplicat si ce demersuri trebuie sa faca?
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: iuganum , utilizator 12:12, 24 Octombrie 2011
Precizati la ce fel de titlu de proprietate va referiti,respectiv titlu de proprietate imobil,teren,etc
Titlul de proprietate teren , scuze pentru scapare
Va rog poate ma ajuta cineva cu un raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu de proprietate cosmin198522 cosmin198522 belea mare pe capul meu....va rog sa ma ajutati !!! tatal meu are o suprafata de 5000 metri arabil dat in arenda....terenul nu este intabulat si eu doresc sa ... (vezi toată discuția)
Pierdere titlu de proprietate Ang21 Ang21 Salut! Imi poate spune cineva ce ar trebui sa fac pentru a dobandi un duplicat al unui titlu de proprietate, in cazul pierderii originalului?:( (vezi toată discuția)
Duplicat titlu de proprietate anapopescu23 anapopescu23 Dorim sa deschidem masa succesorala. Eu si sora mea suntem singurele mostenitoare ale tatei. Am obtinut anexa 24 de la primarie, insa ne lipseste un titlu de ... (vezi toată discuția)