avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare personal nedidactic pensionar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare personal nedidactic pensionar

este legala angajarea unei persoane in locul alteia aflata in concediu medical ?
Se poate face angajarea pe perioada determinata ,la cumul?Sunt necesare avizarile primariei sau se poate doar la nivelul unitatii scolare?
Rog un raspuns urgent.
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Angajare persoana pe timpul concediului de maternitate lani lani am doua intrebari si va rog daca se poate sa imi raspundeti urgent: 1 - daca se poate angaja cu CM o persoana in locul alteia care este in concediu de ... (vezi toată discuția)
Concediu medical la cumul, prezent la unitatea de baza cleomo cleomo Buna ziua, O persoana este angajata la unitatea de baza in functia de educator , iar la al doilea angajator, se afla pe durata determinata, contract de munca ... (vezi toată discuția)
Cumul de functii ileana36 ileana36 Soul meu este angajat contractual la primarie in functia de sef servicii pentru situatii de urgenta. O colega a ui va intra in concediu de maternitate, ea ... (vezi toată discuția)