Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocat in baroul Bota
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocat in baroul Bota

Este legala practicarea avocaturii si reprezentarea in instanta ca avocat inscris in baroul Bota?
Nu este legala, dar asta nu ii impiedica pe asa-zisii avocati sa "profeseze".
Mai multe detalii despre Baroul Bota gasesti mai jos , concluzia ar fi ca nimeni nu-i poate impiedica sa profeseze baroul lor functioneaza in baza unei legi, a unei hotarari judecatoresti si aunui act constitutiv spre deosebire de baroul traditional.

www.avocatnet.ro/content/for...

[ link extern ]
cassady, utilizator
Care este argumentul dvs?
argumentul utilizatorului adutescu
Avocatura"bota" ramane pe val, in ciuda tuturor protestelor si actiunilor penale declansate impotriva acestei avocaturi! De ani de zile justitia nu este in stare sa clarifice daca Baroul lui Bota este sau nu, legal! Eu, ii dau dreptate si consider ca e normal sa functioneze! Este o alternativa a Baroului asa zis "traditional"!