Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... apartament de vanzare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

apartament de vanzare

Cum pot afla daca un apartament pe care vreau sa-l cumpar este ipotecat?
Vanzatorul este dator la banci, CAR-uri care au trimis executori judecatoresti la usa girantilor.
Solicitati vanzatorului un extras de carte funciara sau verificati Registrul inscriptiuni/transcriptiuni al BCF.