avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... apartament de vanzare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

apartament de vanzare

Cum pot afla daca un apartament pe care vreau sa-l cumpar este ipotecat?
Vanzatorul este dator la banci, CAR-uri care au trimis executori judecatoresti la usa girantilor.
Cel mai recent răspuns: Iuliana Cermak , Avocat 18:36, 28 Octombrie 2011
Solicitati vanzatorului un extras de carte funciara sau verificati Registrul inscriptiuni/transcriptiuni al BCF.



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apartament sub ipoteca Tommy D Tommy D Salutari la toata lumea! Am cumparat o masina in 1998 si am garantat cu apartamentul. Acte peste acte si binenteles ca apartamentul a fost pus sub ipoteca. ... (vezi toată discuția)
Carte funciara si cadastru apartament cumparat in 1991 DoamnaIlenus DoamnaIlenus Buna ziua, In anul 1991, parintii mei au cumparat un apartament de la ICRAL. Anul acesta, dorind sa-l vanda, au inceput demersurile pentru a face cadastrul. ... (vezi toată discuția)
Situatie juridica imobil vechi neintabulat Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Unde este inregistratata situatia juridica a unor terenuri sau case mai vechi ce nu au beneficiat de intabulare? M-ar interesa daca nu au asupra lor ... (vezi toată discuția)