Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cerere masa credala prin administrator special
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cerere masa credala prin administrator special

Buna ziua ma ajutati va rog cu un model de cerere de incriere prin administrator special la masa credala a unei societati comerciale?

Multumesc
irinairina13 a scris:

In primul rand multumesc pentru raspuns.

Persoana care se ocupa de caz in cadrul firmei de lichidare mi-a zis ca trebuie sa platesc taxa si timbrul, chiar si dupa ce i-am explicat ca in calitate de salariat nu este nevoie, conform art. 64 din legea 85/2000. Ce pot face in acest caz? cum imi pot recupera banii?

- depuneti la dosarul cauzei o cerere de admitere a creantei fara taxa judiciara
- varificati daca lichidatorul v-a inscris in tabelul de creante