Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... cineva s-a folosit de e-mailul meu
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

cineva s-a folosit de e-mailul meu

buna ziua. de curand mi-am dat seama ca cineva s-a folosit de e-mailul meu pentru a-mi afla parola de pe un forum unde eu am si un cont.as vrea sa stiu, daca acea persoana a postat in numele meu pe acel forum date pe care altii nu ar fi trebuit sa le afle, in ce masura as putea fi acuzat eu?
multumesc anticipat pentru raspunsuri
Contactati administratorul forumului si explicati-i situatia.
justmyself a scris:

buna ziua. de curand mi-am dat seama ca cineva s-a folosit de e-mailul meu pentru a-mi afla parola de pe un forum unde eu am si un cont.as vrea sa stiu, daca acea persoana a postat in numele meu pe acel forum date pe care altii nu ar fi trebuit sa le afle, in ce masura as putea fi acuzat eu?
multumesc anticipat pentru raspunsuri

Daca de fiecare data cand ati intrat dvs. personal pe acest forum ati facut-o de acasa, este usor de demostrat ca in alte momente, alta persoana s-a conectat in numele dvs.
Administratorii unui site au posibilitatea viziualizarii IP-ului de unde se conecteaza un user.

adica administratorii site-ului respectiv pot vedea de unde am postat eu de fiecare data?chiar si acum doa saptamani sa zicem?
justmyself a scris:

adica administratorii site-ului respectiv pot vedea de unde am postat eu de fiecare data?chiar si acum doa saptamani sa zicem?

Da, orice administrator poate vedea acest lucru, insa aceste date sunt confidentiale, nu pot fi facute publice decat organelor de cercetare penala cand exista indicii ca s-au savarsit infractiuni.

multumesc mult pentru raspunsurile date