Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... se mai poate ataca o sentinta deja data???
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

se mai poate ataca o sentinta deja data???

Unde pot ataca o sentinta judecatoreasca daca am pierdut la recurs.mentionez ca am castigat la fond,a urmat apelul unde a schimbat in parte sentinta in favoarea partii adverse si apoi am facut recurs unde mi-a fost respins ca neatemeiat.Multumesc anticipat celor care au avut rabdarea sa citeasca aceste randuri si celor care imi vor raspunde!
Singura posibilitate : exercitarea unei cai extraordinare de ataca, si anume : contestatia in anulare si/sau revizuirea.

Caile de atac extraordinare sunt exercitate in termenele si pentru motivele expres prevazute de art.317 - 328 din Codul de procedura civila.