avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Coasigurat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Coasigurat

Buna ziua! Am si eu o intrebare. Sotul meu nu este asigurat poate fi coasigurat la mama lui care este pensionara? daca da, in ce conditii? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 16:28, 2 Noiembrie 2011
Nu.Pot avea calitate de coasigurat doar sotul, sotia si parintii aflati in intretinerea unei persoane asigurate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurarea medicala sorina_h2004 sorina_h2004 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca in calitate de tutore si mama pot beneficia de asigurarea medicala a baiatului meu (19 ani) care are handicap grav ... (vezi toată discuția)
Coasigurat in sistemul de sanatate LuminitaT LuminitaT Buna ziua. Referitor la inregistrare coasigurat in sistemul de sanatate, am urmatoarea situatie: Am iesit din somaj anul trecut, octombrie 2013, si pana in ... (vezi toată discuția)
Asigurare in sistemul public de sanatate camellia_camy camellia_camy As dori sa va rog daca se poate sa-mi raspunde-ti la urmatoarea intrebare: In cazul in care sotia este incadrata cu carte de munca si plateste asigurarile la ... (vezi toată discuția)