Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Coasigurat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Coasigurat

Buna ziua! Am si eu o intrebare. Sotul meu nu este asigurat poate fi coasigurat la mama lui care este pensionara? daca da, in ce conditii? Multumesc!
Nu.Pot avea calitate de coasigurat doar sotul, sotia si parintii aflati in intretinerea unei persoane asigurate.