Forum Discuţii juridice Executare silită notificare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

notificare executare silita

care este perioada aproximatva intre trimiterea notificarii si executarea propriu zisa ?
FOARTE MICA,VA SPUN DIN PROPRIE EXPERIENTA.DAR PUTETI FACE CONTESTATIE IN 15 ZILE DE LA PRIMIREA EI,DACA ESTE CEVA DE CONTESTAT.
Interventie moderator
@mdcc, scrierea cu litere de tipar contravine regulamentului de postare. Va rog sa scrieti cu litere mici, multumesc pentru intelegere
Executarea silita se poate face fara notificare, faptul ca va notificat inseamna ca va mai acorda un termen in speranta ca veti achitade buna voie sau creditorul dvs. nu are titlu executoriu impotriva dvs. si atunci pentru al obtine in instanta era necesara notificare dvs. Daca nu are titlu atunci mai dureaza.