Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Care este procedura de import a unor produse
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Care este procedura de import a unor produse

Buna ziua,
Vreau sa-mi deschid un SRL platitor de TVA. Domeniul de activitate: import articole imbracaminte p-u copii( dintr-o tara UE) si comercializarea acestora cu amanuntul si ridicata prin internet-magazin.
1.Carui cod Cod CAEN ar corespunde firma?
2 Care este procedura de import?
cunosc de pe forumul d-stra deja ca tre sa inregistrez firma in sistemul informational vamal...
si dupa?
fac comanda la produse, cum se procedeaza?
cum se platesc produsele comandate? cum se aduc in tara?
Ajutati-ma va rog.
Trebuie sa analizati putin CAEN si codul vamal !:wave:
Multumesc! Mi-ati fost de mare ajutor!