avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Care este procedura de import a unor produse
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Care este procedura de import a unor produse

Buna ziua,
Vreau sa-mi deschid un SRL platitor de TVA. Domeniul de activitate: import articole imbracaminte p-u copii( dintr-o tara UE) si comercializarea acestora cu amanuntul si ridicata prin internet-magazin.
1.Carui cod Cod CAEN ar corespunde firma?
2 Care este procedura de import?
cunosc de pe forumul d-stra deja ca tre sa inregistrez firma in sistemul informational vamal...
si dupa?
fac comanda la produse, cum se procedeaza?
cum se platesc produsele comandate? cum se aduc in tara?
Ajutati-ma va rog.
Cel mai recent răspuns: Lika , utilizator 10:01, 25 Septembrie 2008
Trebuie sa analizati putin CAEN si codul vamal !:wave:
Multumesc! Mi-ati fost de mare ajutor!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru comert online ilea mihaela ilea mihaela Vreau sa infiintez o firma noua care sa aiba ca activitate principala comertul. Initial vreau sa vand pe internet imbracaminte, incaltaminte, accesorii, ... (vezi toată discuția)
Coduri caen magazin online de suplimente alimentare pauleugenlazar pauleugenlazar Buna ziua, Ma intereseaza sa stiu ce coduri caen ar trebui sa am pentru a putea comercializa prin intermediul unui magazin online suplimente alimentare ... (vezi toată discuția)
Ce pot vinde cu codul caen 4791? bran-andrei-dumitru bran-andrei-dumitru Ce pot vinde cu codul CAEN 4791, mai trebuie adaucate alte coduri CAEN pentru a vinde prin intermediul internetului tot ce cuprinde produse alimentare si ... (vezi toată discuția)