Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Primesc ajutor de inmormantare de la Asociatia ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Primesc ajutor de inmormantare de la Asociatia veteranilor de razboi?

Bunica mea a decedat acum 2 saptamani. Am primit ajutor de inmormantare de la casa de pensii, de la veterani de razboi primeste ceva? Ea era vaduva dupa bunicul veteran de razboi.
Ajutorul de deces se achita de un singur platitor de drepturi de asigurari sociale, acesta avand obligatia ca dupa efectuarea platii sa inscrie pe versoul certificatului de deces original mentiunea “ACHITAT “, data, semnatura si stampila.