avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DORESC UN MODEL PT. DECIZIE NUMIRE RESPONSABIL DE MEDIU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DORESC UN MODEL PT. DECIZIE NUMIRE RESPONSABIL DE MEDIU

Rog cei ce au un model pentru decizia de numire responsabil de mediu sa mi-o trimita si mie. Firma se ocupa cu transport persoane cu autobuze. As dori ca sefului de coloana auto sa-i fac un act aditional la fisa de post prin care sa se ocupe si de acest aspect. Ce nu stiu este daca trebuie sa aiba o calificare, sau curs in acest sens, si unde il poate face in caz ca nu are. Care ar fi obligatiile lui ? Cu multumiri anticipate.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:44, 8 Decembrie 2023
ANTET

DECIZIA NR………../……………………….

Dna/ Dl …………….., reprezentant legal al …………………. cu sediul in ……………….. , inregistrata la Registrul Comertului sub nr…………, cod fiscal ……………………,in calitate de angajator;
Avand in vedere prevederile .................................

D E C I D E :

Art. 1 Incepand cu data de ………….. , Dl. ………………. se numeste in functia de Responsabil de mediu in cadrul ……………………

Art.2. Atributiile legate de aceasta functie sunt cele prevazute in Fisa Postului. anexa la decizie.

Art. 3 Fisa postului face parte integranta din contractul individual de munca al dl/dnei ........

Art.4 Prezenta decizie se comunica salariatului si va fi dusa la indeplinire prin intermediul Departamentului Resurse Umane .

Art.5 Cu drept de contestatie ,in termen de 45 de zile de la comunicare , la Tribunalul ............


DIRECTOR
DECIZIE RESPONSABIL MEDIU- CINE MA POATE AJUTA?
Ultima modificare: Vineri, 8 Decembrie 2023
SSM Geany, utilizator
Cea dinainte nu va ajuta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare cim conform art65 si art66 din codul muncii dumi32 dumi32 Buna seara, va prezint următoare situatie si dac mă puteți ajuta cu un sfat il primesc cu mare drag un salariat primește notificare cum ca conform ... (vezi toată discuția)
Decizie de numire persoana desemnata transport mateisilviu mateisilviu buna ziua As dori daca se poate sa imi puneti un model de decizie; va multumesc anticipat (vezi toată discuția)
Manager transport BOSKY BOSKY Buna seara, ma puteti ajuta cu un model de decizie numire manager de transport? (vezi toată discuția)