Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DORESC UN MODEL PT. DECIZIE NUMIRE RESPONSABIL DE MEDIU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DORESC UN MODEL PT. DECIZIE NUMIRE RESPONSABIL DE MEDIU

Rog cei ce au un model pentru decizia de numire responsabil de mediu sa mi-o trimita si mie. Firma se ocupa cu transport persoane cu autobuze. As dori ca sefului de coloana auto sa-i fac un act aditional la fisa de post prin care sa se ocupe si de acest aspect. Ce nu stiu este daca trebuie sa aiba o calificare, sau curs in acest sens, si unde il poate face in caz ca nu are. Care ar fi obligatiile lui ? Cu multumiri anticipate.
ANTET

DECIZIA NR………../……………………….

Dna/ Dl …………….., reprezentant legal al …………………. cu sediul in ……………….. , inregistrata la Registrul Comertului sub nr…………, cod fiscal ……………………,in calitate de angajator;
Avand in vedere prevederile .................................

D E C I D E :

Art. 1 Incepand cu data de ………….. , Dl. ………………. se numeste in functia de Responsabil de mediu in cadrul ……………………

Art.2. Atributiile legate de aceasta functie sunt cele prevazute in Fisa Postului. anexa la decizie.

Art. 3 Fisa postului face parte integranta din contractul individual de munca al dl/dnei ........

Art.4 Prezenta decizie se comunica salariatului si va fi dusa la indeplinire prin intermediul Departamentului Resurse Umane .

Art.5 Cu drept de contestatie ,in termen de 45 de zile de la comunicare , la Tribunalul ............

DIRECTOR
DECIZIE RESPONSABIL MEDIU- CINE MA POATE AJUTA?
SSM Geany, utilizator
Cea dinainte nu va ajuta?