Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... unde se incadreaza?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

unde se incadreaza?

doi politisti de la arme si munitii +un reprezentant ajvps au intrat pe o proprietate privata, ingradita, semnalizata cu ,, proprietate privata" pt. a constata o infractiune pe pescuit. proprietarul are o asociatie sau ceva de genu, cu acte, in care i se da dreptul la activitati piscicole. eu aveam acordul proprietarului. ala de la ajvps nu avea ce cauta acolo.politistii aveau? infract. e la legea 23/2008 si m au incadrat la pescuit cu japca. in proc. verb. de confiscare mi-au luat lanseta cu mulineta si fir-fara nimic altceva pe ea. si asa m au si vazut. ce e de facut?

in ce perioada ati fost ''prins la pescuit''?
va intreb ca este posibil ca incadrarea sa fi fost facuta ca urmre a faptului ca pescuiati in sezonul prohibit de lege, in care este interzisa captura la anumite specii de pesti...etc.'' si de aici rezulta si consecinta...
cat despre acordul proprietarului spatiului si despre modul cum au patruns organele respective acolo....trebuie studiata problema (cu elemente faptice , si pe hartie...in sensul ca trebuie sa aveti probe: martori, inscrisuri)
proprietarul are toate actele si nu e in sezonul de prohibitie. el are ceva inregistrat cu acte cu tot.