Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

daca taxa auto de poluare a fost platita in luna septembrie, in acest an, se mai poate solicita restituirea taxei auto?
Mihaela Enache, Avocat
Eu am solicitat.Pana nu se modifica legea, poti solicita restituirea in baza acelorasi temeiuri ca pana acum.
Ramane de vazut insa daca instanta iti admite.
multumesc. imi puteti oferi un model de cerere prin care solicit de la organele fiscale restituirea? ca sa fie indeplinita procedura prealabila.
Da puteti solicita iar modelul de cerere il luati de la organul fiscal din localitatea de domiciliu.