Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... obligatia institutiilor publice de a da politiei copii ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

obligatia institutiilor publice de a da politiei copii xerox de pe actele intocmite

Va rog sa-mi spuneti care este actul normativ in care se precizeaza ca institutiile publice au obligatia de a furniza politiei copii xerox dupa procesele verbale pe care le-au incheiat. Mentionez ca nu a inceput vreo urmarire penala. Va multumesc.
obligatia este generala de a pune la dispozitie organelor de cerecetare penala. nu se distinge intre institutiile publice si private, deoarece s-ar face. prin urmare, ma indoiesc ca , daca au fost solicitate nu sunt puse la dispozitie....sunteti convins ca politia a solicitat
Daca ati putea totusi sa-mi precizati legea in care se statueaza obligatia de a furniza politiei copii dupa actele intocmite de institutiile de control ale statului. Va multumesc.