Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Dubla finantare proiect studii doctorale POSDRU
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Dubla finantare proiect studii doctorale POSDRU

Buna ziua,
Am si eu o intrebare cu privire la dubla finantare in cazul proiectelor doctorale POSDRU. Beneficiez de o bursa doctorala POSDRU, anul II, realizez in acest moment stagiul de mobilitate in strainatate. Facultatea unde imi desfasor mobilitatea mi-a propus sa tin cateva ore de laborator si as dori sa stiu daca sunt in situatia de dubla finantare. Cei facultate care se ocupa de aceste burse, ne-au zis ca nu avem voie sa lucram si sa fim platiti in nici o conditie, insa Declaratia pe care am semnat-o suna asa ¨declar pe proprie raspundere ca nu voi accesa si nu voi utiliza, pe perioada stagiului de activitate doctorala, fonduri europene in regim bursier.¨
Ma aflu in in situatia de dubla finantare?
Va multumesc!
este posibil ca acea declaratie sa se refere la o alta bursa doctorala prin fonduri europene, nu la un contract de prestari servicii pentru acea facultate.
cred ca exista un contract intre tine si facultatea care ofera bursa care ar trebui sa contina si aceasta specificatie mu;lt mai clar.
o sugestie pot sa va dau, sa accesati site-ul autoritatii de management al programului [ link extern ]
fie prin email fie telefonic