Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit

AM PRIMIT SI EU ASTAZI O NOTIFICARE DE LA FISC,UNDE INCA MAI AM DE PLATIT IMPOZIT PE VENIT...CREDEAM CA DACA PLATESC PANA LA 31 DEC AC ,PLATESC NUMAI DEBITUL.ACUM INTELEG CA TREBUIE SA PLATESC SI DOBANZILE...SE STERG DOAR PENALITATILE ....CE MAI BINE NE FAC ASTIA...
Daca achitati debitul (restant la data de 31.08.2011) pana la 31.12.2011, beneficiati de o reducere a majorarilor de intarziere si de anularea penalizarilor. In nici un caz nu este vorba de anularea tuturor majorarilor si penalizarilor.