Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii 30 noiembrie - Sfantul Apostol Andrei zi libera?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

30 noiembrie - Sfantul Apostol Andrei zi libera?

Stiti daca a fost cumva publicata in MO :Legea pentru modificarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 Codul muncii, republicata:

Parlamentul Romaniei adopta prezenta lege.

Articol unic. - Alineatul (1) al articolului 139 din Legea nr. 53/2003 - Codul muncii, republicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 345 din data de 18 mai 2011, se modifica si va avea urmatorul cuprins:

"Art. 139. - (1) Zilele de sarbatoare legala in care nu se lucreaza sunt:

- 1 si 2 ianuarie;
- prima si a doua zi de Pasti;
- 1 mai;
- prima si a doua zi de Rusalii;
- Adormirea Maicii Domnului;
- 30 noiembrie - Sfantul Apostol Andrei;
- 1 decembrie;
- prima si a doua zi de Craciun;
- doua zile pentru fiecare dintre cele 3 sarbatori religioase anuale, declarate astfel de cultele religioase legale, altele decat cele crestine, pentru persoanele apartinand acestora".
A trecut de parlament, dar nu a fost inca publicata in M.Of.
Vedeti mai multe aici
[ link extern ]