Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... prescriere imprumut persoane fizice
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

prescriere imprumut persoane fizice

In cazul unui imprumut intre persoane fizice, care este termenul de prescriere? Acesta se calculeaza de la data in care trebuia facuta rambursarea?

Multumesc mult!
termenul de prescriptie este de 3 ani de la data scadentei.
merci mult!